czwartek, 28 stycznia 2021

Spotkanie autorskie z Barbarą Wlodarczyk - Dlaczego Rosja kocha Putina?

 Drodzy czytelnicy!

Wydawnictwo Literackie i InstytutR zapraszają spotkanie autorskie z Barbarą Włodarczyk, związane z premierą książki jej autorstwa „Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin. Reportaże z Rosji”.  Spotkanie odbędzie się online 28.01.21 o godz. 20.00, za pośrednictwem Facebook live, z ogólnym dostępem dla wszystkich zainteresowanych. poniżej treść ogłoszenia na temat spotkania zamieszczona przez organizatorów na Facebook:

"28 stycznia (czwartek) o godz. 20 na to pytanie odpowie Barbara Włodarczyk, doświadczona reporterka telewizyjna, autorka książki „Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin”. Rozmowę poprowadzi Agata Konarska.

Co Rosjanie myślą o swoim prezydencie?
Kiedy narodził się nowy rosyjski nacjonalizm?
Jak Rosja wstaje z kolan?
Wreszcie: kim naprawdę jest Władimir Putin?

Barbara Włodarczyk, doświadczona reporterka, wieloletnia korespondentka polskiej telewizji w Moskwie, nie boi się wyruszyć ani na daleką syberyjską prowincję, ani na salony oligarchów. Wie, z kim rozmawiać, kogo słuchać i jak zajrzeć za kulisy wydarzeń, aby oddać to, co myślą, czują i jak żyją Rosjanie oraz ich niepodzielny władca Władimir Putin.


Na swoich rozmówców i przewodników po dzisiejszej Rosji autorka wybiera zwykłych ludzi. Jest wśród nich sprzedawca figurek, kołchozowy kierowca czy szefowa fundacji. Pod pewnymi względami są przeciętni, a równocześnie charakterystyczni – reprezentują postawy i cechy mocno obecne w rosyjskim społeczeństwie. Barbara Włodarczyk dzieli się też osobistymi doświadczeniami, w tym relacją z bezpośredniego spotkania z Putinem.


Z jej fascynujących, lekkich i uwodzicielskich w formie reportaży wyłania się złożony obraz rosyjskiego społeczeństwa i rosyjskiej duszy.

Współpraca: Wydawnictwo Literackie"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz