wtorek, 22 października 2019

Spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem

W piątek 18 października odbyło się spotkanie autorskie pt. "Pies to nie rzecz" z Wojciechem Cesarzem, autorem wspaniałej serii o psie Winterze. 
Autor jest  artystą grafikiem, dyrektorem kreatywnym i artystycznym w agencji reklamowej, dyrektorem artystycznym wielu tygodników i miesięczników. Zwolennikiem ekologii.
Wspólnie z Katarzyną Terechowicz pisze książki dla dzieci i dorosłych. Ich książka Pamiętnik grzecznego psa zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczono ją na Złotej Liście Fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom. Inne książki tych autorów to m.in.: Nowe przygody grzecznego psa, Kocie kłopoty Grzecznego psa, Wakacje grzecznego psa i inne.
Pan Wojciech przedstawił prezentację i mówił o tym, że pies to istota, która odczuwa różne emocje - strach, miłość, przyjaźń - i należy go traktować  jak człowieka, z szacunkiem i zrozumieniem. W spotkaniu uczestniczyli trzecioklasiści ze szkoły w Jedlni -Let., było dużo śmiechu ale i smutek, kiedy dzieci, z dużym zaangażowaniem rozmawiały z autorem o losie zwierząt.
Najlepiej o imprezie świadczy komentarz dzieci - "ale było super", co my dorośli potwierdzamy w całej rozciągłości.
Dziękujemy autorowi i dzieciom za uczestnictwo i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu za sfinansowanie przedsięwzięcia.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz