czwartek, 26 września 2019

Spotkanie autorskie z Marią Marjańską-Czernik

We wtorek odbyło się w naszej bibliotece spotkanie autorskie z Marią Marjańską - Czernik - tłumaczką, publicystką, redaktorką, popularyzatorką czytelnictwa i literatury dziecięco-młodzieżowej, autorką książek dla najmłodszych.  Przez wiele lat była redaktorką w czasopismach „Miś”, „Płomyczek” i „Płomyk”, w redakcji książek dla dzieci młodszych w Naszej Księgarni oraz w miesięczniku „Twoje Dziecko”.
W latach 1990-2003 – prezes Fundacji „Książka dla Dziecka”; w l. 1991-1999 redaktor i wydawca dwumiesięcznika o literaturze dla dzieci „Guliwer” w ramach działalności Fundacji. Koordynowała działania grupy eksperckiej przy tworzeniu Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży [2002-2003]. Była prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych – Polskiej Sekcji IBBY [2003-2007] i wiceprezesem Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich [2002-2005].
Współpracuje z portalem internetowym „qlturka.pl – dziecko i kultura”, a także „ego dziecka.pl” i „sportowa rodzina.pl”
Przetłumaczyła ponad dwadzieścia książek dla dzieci i młodzieży.
Książki Pani Marjańskiej-Czernik: Wypożyczalnia babć i NIC w 2008 roku nominowane były do nagrody BESTSELLERek przyznawanej na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek.
Z autorką spotkali się pierwszoklasiści z naszej szkoły, było trochę śmiechu i dużo pytań. Dzieci wysłuchały fragmentów opowiadań "Chłopiec i pies" oraz "Nic". Ci milusińscy, którzy dawali dobre, przemyślane odpowiedzi zostali nagrodzeni gadżetami przez Panią Marię, a biblioteka otrzymała do swoich zbiorów książkę z dedykacją pisarki pt. "Chłopiec i pies".

Dziękujemy autorce, dzieciom i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu,
która sfinansowała przedsięwzięcie.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz