poniedziałek, 2 grudnia 2013

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

W piątek 29 listopada dzięki współpracy z Miejską Biblioteką w Radomiu, odbyło się w naszej Bibliotece spotkanie z autorem książek dla dzieci Panem Wojciechem Widłakiem,

 
który pisał do m.in. "Czterech Kątów", pism dla dzieci "Fantazji", "Kwaku", "Bęc!" i "Już czytam", był wieloletnim redaktorem miesięcznika „Dziecko", w którym zadebiutował jako autor opowiadań dla dzieci w 1998 r. Jest to pisarz znany szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce (we współpracy z ilustratorką Elżbietą Wasiuczyńską). 
Ma w dorobku kilkanaście książek. Za swoją twórczość otrzymał wiele wyróżnień, nominacji i nagród. Obecnie oprócz pisarstwa zajmuje się również współtworzeniem podręczników w wydawnictwie edukacyjnym "Nowa Era".
Na podstawie jego opowiadań powstał m.in. spektakl "Pan Kuleczka" w eksperymentalnym teatrze dla dzieci "Szklana Kula, Zielone Słońce".
Na spotkanie z Panem Wojciechem przyszła ponad 30 osobowa grupa sześciolatków ze Szkoły Podstawowej w Jedlni-Let. Pisarz na początku przedstawił dzieciom Pana Kuleczkę i jego podopiecznych - refleksyjnego Psa Pypcia, Kaczkę Katastrofę oraz małomówną muchę Bzyk-Bzyk, a także przeczytał fragment opowiadania o Ryjku. 
Następnie opowiedział dzieciom o procesie powstawania książki. "Zerówkowicze" dowiedzieli się kto i co jest potrzebne aby książka powstała i trafiła do ich rąk. 


Artysta przygotował również "worek z pomysłami", w którym znajdowały się zwykłe - niezwykłe przedmioty, a dzieci używając wyobraźni opowiadały z czym im się kojarzą - okulary słoneczne zamieniły się w motyla, trójkąt, ósemkę; grzechotka została zapałką, buteleczką z lakierem, balonem itp. Dzieci żywiołowo uczestniczyły w spotkaniu i bawiły się znakomicie.


 Na zakończenie spotkania dzieci podarowały autorowi własnoręcznie napisaną i wykonaną książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz