czwartek, 12 grudnia 2013

"Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013"

Jesienią tego roku Instytut Książki ogłosił nabór do programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013". Złożyłyśmy wniosek i w listopadzie okazało się, że nasza biblioteka znalazła się na liście stu pozytywnie rozpatrzonych wniosków.
Biblioteka otrzymała z Instytutu Książki 12.000 zł. na zakup sprzętu komputerowego. W ramach realizacji zadania "Katalog biblioteki on-line = biblioteka przyjazna czytelnikom" zakupiłyśmy 4 komputery stacjonarne, 2 czytniki kodów kreskowych, 2 monitory, urządzenie wielofunkcyjne (drukarka+skaner+faks) oraz programy antywirusowe.
Zakupiony sprzęt jest przeznaczony do pełnej elektronicznej obsługi procesów bibliotecznych m.in.: katalogowanie zbiorów, udostępnianie czytelnikom katalogu on-line oraz wypożyczanie.
W chwili obecnej w elektronicznej bazie książek mamy wprowadzone prawie 100% księgozbioru Gminnej Biblioteki i Oddziału dla dzieci. Filie w Groszowicach, Gzowicach i Słupicy rozpoczęły w tym roku pracę nad elektroniczną bazą księgozbioru.
Istniejący katalog on-line można już przeglądać ; link jest umieszczony na blogu bibliotecznym po prawej stronie pod nazwą "katalog on-line/ katalog książek"
Zachęcamy do przeglądania naszych zasobów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz