Pomimo, że jest już po 18 marca cały czas zbieramy zdjęcia i wszelkie materiały o Jedlni-Letnisku. Planujemy zdigitalizować zebrane dokumenty i umieścić je na jednym z komputerów, żeby były dostępne dla każdego, kto chciałby je obejrzeć.
W tej chwili zgromadziłyśmy już m.in. zdjęcia, wycinki z gazet dotyczące Jedlni-Letnisko, dokumenty typu rachunek za przedszkole z 1961 roku, wyciąg z ksiąg ludności stałej z 1943 roku, a także pracę pt. "Parafia Opieki Św. Józefa w Jedlni-Letnisko w latach 1921 1992". Na zdjęciach poniżej przedstawiamy część materiałów, które już są u nas i zachęcamy wszystkich, którzy chcą udostępnić nam podobne materiały, do przynoszenia ich do naszej biblioteki. Zadbajmy o to, by pamięć i historia były zawsze obecne w naszym życiu.
Most betonowy na rzece Gzówce, w te chwili jest tu zalew Ceramiczna Spółdzielnia Pracy (chwila przerwy na odpoczynek) Rzeka Gzówka przed budową zalewu Artykuł w Słowie Ludu z 09.12.1988 roku Wycinek z gazety o turnieju miast (może ktoś z państwa pamięta, w którym to było roku? Prawdopodobnie lata 70-te, a może 80-te?) Artykuł o "Ceramicznej" ze Słowa Ludu z dnia 13.12.1977 roku Wyciąg z Ksiąg ludności stałej z 1943 roku Widok z placu targowego, w tle dawna restauracja Leśna maj 1970 roku Jedna z willi świdermajer na ulicy Płużańskiego, zdjęcie z 1961 roku Ulica Płużańskiego, zanim powstał zalew można nią było przejść do lasu i Kolonki Zdjęcie przedwojenne tartaku państwa Piekarskich, działającego w Jedlni-Letnisku Ulica Radomska rok 1951. Może ktoś z państwa rozpoznaje to miejsce? My "obstawiamy", że biały budynek to teraz kwiaciarnia - co sądzicie o tym?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz