poniedziałek, 6 września 2021

Narodowe Czytanie 2021 już za nami...

 W sobotę zgodnie z zapowiedzią odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku czytaliśmy II akt "Moralności Pani Dulskiej". Na 40 minut przenieśliśmy się do Krakowa z początku 20 wieku, w rzeczywistość mieszczańskiej rodziny, u której pojawiły się pewne problemy...

Lektorami byli i brawurowo odczytali tekst: Pani Beata Zając (jako Pani Dulska), Pan Jerzy Chrzanowski (Pan Dulski), Pani Aleksandra Jemioł (Hesia), Kornelia Rydz (Mela), Pani Aleksandra Sawicka (kuzynka Juliasiewiczowa), Pan Piotr Lipka (Zbyszko), oraz Pani Kamila Rozwadowska (Hanka). Narratorką czytającą didaskalia była aktorka teatru radomskiego Pani Iwona Pieniążek, na której pomoc przy organizacji Narodowego Czytania zawsze możemy liczyć. Na zakończenie wydarzenia Zuzanna Ociepa zaczarowała wszystkich przepiękną grą na skrzypcach. Wykonała 2 klasyczne utwory Johanna Pachelbela i Józefa Haydna oraz Lubię wracać tam gdzie byłem Zbigniewa Wodeckiego. W międzyczasie można było obejrzeć wystawę malarstwa Katarzyny Bujnowskiej i poczęstować się ciastkami i kawą.

Bardzo serdecznie dziękujemy lektorom, widzom (którzy licznie przybyli na wydarzenie), Panu Kiepielowi za nagłośnienie, władzom naszej gminy za przybycie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz