czwartek, 17 czerwca 2021

Zwycięska praca konkursowa

Jak pisałyśmy w poprzednim poście, konkurs na temat powstania Jedlni-Letnisko został rozstrzygnięty. Poniżej z wielką przyjemnością publikujemy pracę Hani Kobackiej, która zajęła 1 miejsce.

Jeszcze raz dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Nagrody i upominki dla  wszystkich uczestników zostaną wręczone 3 lipca przez Pana Wójta Gminy Piotra Leśnowolskiego na festynie nad zalewem. Serdecznie zapraszamy.


1 komentarz:

  1. Dzień dobry. Z zainteresowaniem przeczytałam opowiadanie Hani. Zaciekawila mnie nie tylko sama treść, ale też na co zwracam od pewnego czasu baczną uwagę, jak pisze się nazwę naszej miejscowości. W Szkole Podstawowej uczono mnie, że drugi człon letnisko nie odmienia się. Jedlnia Letnisko, mieszkam w Jedlni Letnisko, a nie w Jedlni Letnisku, Biblioteka w Jedlni Letnisko, a nie w Jedlni Letnisku, Gminny Ośrodek Kultury w Jedlni Letnisko, itd. Dawniej nie było z tym problemu, ale od pewnego krótkiego okresu czasu utrwaliła się nie wiem na podstawie jakiego Zarządzenia, Uchwaly, czy innego obowiązującego przepisu, pisownia drugiego członu naszej miejscowości letnisko jako"odmienna". W opowiadaniu Hania używa stwierdzenia "niezapominajka jest symbolem Jedlni Letnisko," a nie Jedlni Letniska, jakby użyły niektóre osoby piszące na fb "nasza Jedlnia Letnisko. Autorka używa pierwotnej nazwy naszej miejscowości z drugim jej członem nie odmieniającym się co mnie b. cieszy. Czy" Biblioteka" mogłaby utwierdzić mnie w tym że mam rację, albo podać konkretny "przepis" że racji nie mam.

    OdpowiedzUsuń