piątek, 17 maja 2013

Wystawy w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy do naszej mini galerii. Prezentowane są u nas obrazy olejne, akwarele, pastele, rzeźby i inne formy artystyczne. 
W chwili obecnej można obejrzeć prace trzech twórców: Małgorzaty Wólczyńskiej, Jerzego Kaczmarka oraz Jacka Papiewskiego. 
Małgorzata Wólczyńska:
pochodzi z Jedlni-Let. W 2002r. przeprowadziła się do Rzymu, gdzie uczęszcza na kursy artystyczne by doskonalić swoja technikę. Jej domeną jest akwarela. Brała udział m.in. w: wystawie zbiorowej akwareli w Centrum kulturalnym "Fernando Mella" w Rzymie, Upter expo 2007 "Spazio Vetrina Roma", wystawie indywidualnej "Wodą malowane" w Radomiu, wystawie zbiorowej "Barwy Polskie w Rzymie", III międzynarodowej wystawie malarstwa i grafiki "Natale di Roma" i wielu innych.
 


Jerzy Kaczmarek:
pochodzi z Garbatki-Let. - artysta malarz, grafik, fotograf. Ukończył studia na Akademii sztuk Pięknych w Krakowie, jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Maluje obrazy olejne. Prace J. Kaczmarka wystawiane były m.in. w warszawskiej "Zachęcie", stołecznym Instytucie Wzornictwa, na poznańskich Targach Sztuki, w Muzeum Kozienickim, ale największym zbiorem jego obrazów poszczycić się może  Europejski Ośrodek Szkolenia Ekologicznego Lasów Państwowych w Jedlni-Let. Wieloletnia praca artystyczna zaowocowała licznymi nagrodami, np.: Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki (1985). 


Jacek Papiewski:
urodzony w Garbatce-Let. We wczesnym stadium rozwoju artystycznego wzorował się malarstwem holenderskim, włoskim, polskim i epoką impresjonizmu. Swoje umiejętności rozwijał na warsztatach i spotkaniach z twórcami. Jego obrazy znajdują się nie tylko w galeriach krajowych ale również u nabywców zagranicznych (Australia, Niemcy, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Wyspy Kanaryjskie. Prowadzi PAART - studio (malarstwo artystyczne) w Garbatce-Letnisko przy ul. Kochanowskiego 157.
Krystyna Wólczyńska

 Krystyna Wólczyńska – jest członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Fotografią zajmuje się amatorsko od prawie 10 lat. Fotografuje przyrodę, wydarzenia kulturalne, architekturę antycznego Rzymu i średniowiecznych miasteczek południowej Francji.
Jej fotografie prezentowane były na indywidualnej wystawie w Rzymie: „Poeti di San Lorenzo” i na wystawach zbiorowych RTF-u. Ma rowniez za soba dwie wystawy autorskie: "Z rożnych stron - nocne wędrówki po Europie". Zdjęcia z tej serii ukazują nocne życie miast i miasteczek, ich subtelny urok, ale i odmienność.
   Wszystkie prace łączy szczególna gra światła i cienia, oraz stonowane kolory.
"Z rożnych stron - barwy nocy, barwy dnia" to kontynuacja wędrówek po odległych zakątkach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz