piątek, 19 lutego 2021

Spotkanie autorskie z Violettą Ozminkowski, autorką biografii "Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć"

 23 lutego o godz. 20:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Violettą Ozminkowski, autorką biografii "Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć".

link do spotkania: 
 Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć. Spotkanie online z Violettą Ozminkowski (facebook.com)

 Poniżej treść ogłoszenia o spotkaniu autorskim, zorganizowanym przez inverso.pl i Prószyński i S-ka, zaczerpnięta ze strony wydarzenia na Facebook:

"Maria Czubaszek, postać wyjątkowa, dla wielu kontrowersyjna, mistrzyni ostrych sądów i czułej drwiny, skradła serca milionom Polaków. Niechętnie mówiła o sobie, zasłaniając się kilkoma dyżurnymi anegdotami. Nie lubiła dzieci, zdrowego trybu życia, podróży, kochała palenie i psy.

Wojciech Karolak nic nie zmienił w pokoju żony od jej śmierci. Violetcie Ozminkowski udało się wejść w ten zatrzymany świat, poznać archiwum satyryczki i namóić na szczere rozmowy jej najbliższych. Dzięki temu mogła w niezwykły sposób opowiedzeić historię fascynującej kobiety, któa pod uśmiechem skrywała samotność, smutek, a bywało, że i rozpacz...

Violetta Ozminkowski - dziennikarka i pisarka, autorka bestsellerowej biografii Michaliny Wisłockiej "Sztuka kochania gorszycielki", na podstawie której został nakręcony film "Sztuka kochania", za życia Marii Czubaszek przekomarzała się z nią, że jak nie poczęstuje papierosem, napisze jej biografię.

Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Podczas transmisji będzie możliwość zadawania pytań autorce".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz